Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar 2021

Artan kredi kartı kullanımı ile ilgili olarak kullanıcıların mağdur oldukları konulardan bir tanesi yıllık kredi kartı aidatı alınmasıdır. Bankaların hizmet verdikleri bankamatik giderleri, kart masrafları gibi konular için müşterilerinden yıllık olarak kart aidatı olmaktadır. Bu yıllık kart aidat ücreti kullandığınız bankaya göre değişiklik göstermektedir. Sizlere de bu yazımızda kredi kartı aidatı almayan bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Dikkat etmeniz gerekiyor

Bankaların müşterilerine sundukları hizmetler arasında yer alan müşteri temsilcisi, bankamatik hizmetleri, çeşitli 7/24 kullanıcılara sunulan hizmetler karşılığında bankalar müşterilerinden yıllık kredi kartı aidatı alınmaktadır. Her ne kadar kredi kartı kullanıcı bu durumdan şikayetçi olsalar da yönetmelik gereği yıllık olarak kredi kartı aidatı alınmaktadır. Bazı bankalar müşterilerini mağdur etmemek için bu konuda yıllık olarak kredi kredi aidatlarını geri bonus puan olarak ödemekte ve bu konuda böyle bir çözüm sunmaktadır. Yatırılan bu bonus puanlar ise ay içinde kullanılması gerekmektedir. Son yıllarda artan kredi karı kullanıcılarından kesilen yıllık kredi kartı aidat ücreti çok fazla artış göstermektedir.

Sponsor Reklamlar

Örnek olarak Garanti bankasını verecek olarak ortalama olarak yıllık kredi kartı aidatı olarak 120 – 150 TL gibi bir kesinti yapmaktadır. Bu kesilen ücret için müşteri temsilcisi ile yada banka ile görüşme sağladığınız zaman sizlere çeşitli kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalar neticesinde müşterilerine bonus puan, paro puan, ücret iadesi gibi konularda geri ödeme yapmaktadır. Garanti bankası kredi kartı aidatı hizmetinde genelde müşterilerine kesilen kredi kartı aidatının yarısı veya biraz daha fazlası kadar bonus puan kullanım hakkı sunmaktadır. Sizler de bu konuda garanti bankası kullanıyorsanız eğer kesilen kredi kartı aidatlarını bonus puan olarak geri iadesini isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Neden Kullanıma Kapatılır ?

Avantajlı bankaları tercih edin

Peki 2020 yılında kredi kartı aidatı almayan bankalar hangileri diye soracak olursanız eğer sizlere, sadece enpara sistem de Finansbank kredi kartı aidatı almayan bankalar arasında yer almaktadır. Finansbank enpara sistemi hem yıllık kredi kartı aidatı almıyor hem kullanıcılarına aidat ücretini ödeyen bankadır. Aynı zamanda kullandıkça kazandıran bankalar arasında yer almaktadır, alışveriş yaptıkça sizlere para puan vermekte ve siz bu biriken puanlarınızı alışverişlerinizde kullanarak kazanç sağlamaktasınız. Sizler de kredi kartı aidatı almayan bankalar hakkında bilgi almak için bu yazımızı detaylı olarak okuyabilir ve bu konu hakkında sitemizde yayınlanan diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. Kredi kartı aidatı almanın geri yöntemlerini sizlere diğer yazılarımızda detaylı olarak aktaracağız.

  • Yapı Kredi Bankası – World Eko Kart
  • Kuveyttürk – Sağlam Kart
  • Türkiye İş Bankası – Maximum Aidatsız Kart
  • Garanti Bankası – Bonus Flexi
  • Akbank – Free Kart
  • TEB – Sade Kart
  • Halk Bankası – Halk Kart
  • QNB Finansbank – Cardfinans Fix
  • Enpara Kredi Kartı

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*