İptal Edilen Kredi Kartı Tekrar Açılır Mı ?

İptal edilen kredi kartı tekrar açılır mı ? Bu makalemizde bu konuya dair ipuçları sizlerle paylaşacağız. Kredi kartı kullanımı sadece ülkemizde değil, bütün dünya çapında aktif olarak kullanılan bir sistemdir. İnsanlar alışverişlerinde bu kart üzerinden sağlarken bankaya borçlanmak kaydıyla işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Peki bu kadar aktif olan bu kredi kartını kullanımının nasıl olması gerekiyor ?

İnternet sitemizde bununla ilgili defalarca makale yazmıştık. Öncelikle kredi kartı kullanımı aylık gelire göre yapılmalıdır. Yani kişinin aylık illerinden fazla harcama yaparsa ileride ekstra borçlarla karşılaşması muhtemeldir. Kişi aylık taksitleri takip etmeli, dönemi ekstreleri kontrol etmeli ve provizyonda bekleyen işlemler ile anlık olarak takip etmesinden büyük faydalar var.

İptal edilen kredi kartını açtırmak için banka ile görüşmek gerekmektedir. Öncelikle iptal gerekçesinin ne olduğunu öğrenmek gerekir. Zaten kart iptal olduğu zaman eğer telefon numarası aktif olarak kullanıyorsa banka müşterisine hangi sebepten dolayı iptal işlemini gerçekleştirdiğini SMS yoluyla bir gönderebilir. Daha doğrusu net bilgi almak için banka şubeleri ve müşteri temsilcisi ile görüşmek de büyük fayda var. Peki iptal edilen kredi kartı tekrar aktif hale getirebilir mi ? Bunun cevabı ise evettir. Banka müşterisine iptal ettiği kredi kartını tekrar aktif hale getirebilir. Eğer kart numarası tehlike düştüyse yeniden kart basımı için talepte bulunabilir.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Neden İnternetten Alışveriş Yapmaz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*