İnsanlar Neden Kredi Kartı Kullanır ?

İnsanlar neden kredi kartı kullanır ? Makalemizde bu konu ile ilgili genel bilgileri sizlerle paylaşacağız. Kredi kartı hemen hemen her evde bulunan ve zorunluluk hale gelen bir araç haline dönüştü. Gün geçmiyor ki alışverişler kredi kartsız olsun. Özellikle taksitli alışverişlerde ilaç gibi gelen bu kredi kartlarının düzgün kullanılması gerekiyor. Aksi halde gelirden çok harcama yapıldığı zaman bir borç yükü ile karşı karşıya kalınabilir. Peki, insanlar niçin kredi kartını tercih ediyor ?

Aslında bunun birçok sebebi olabilir. Bunlardan en basiti kredi kartlarının alışverişlerde taksit yapma olayıdır. Bunun dışında bankalar tarafından sağlanan ekstra puanlarında etkisinin olduğunu söyleyebiliriz. Kısa zaman önce çıkan bir kampanya hakkında bu belirttiğimiz bilgilerle ne kadar doğru orantılı olduğunu gösterelim. Aylık 500 lira harcama sözü veren müşterisine 50 lira puan indirim veren bankayı bir çok müşteri tercih ediyor. Yani harcama sözü veren müşteriler 50 liralık puan almak için kredi kartını tercih edebiliyor.

Bunun dışında alışverişler bir sonraki ay ödeniyor. Yani borç yaklaşık 1 ay sonra ödeniyor. Bu da insanlar için cazip bir avantaj haline dönüşebiliyor. Fakat şunu unutmamak gerekiyor. Kredi kartı kullanırken kartı gelirine göre harcamak en önemli iş olsa gerek. Çünkü gelirinden fazla kredi kartı harcayan müşteri her ay borç yükü altında kalabilir ve banka tarafından işletilen faizle karşılaşabilir. Bu tip durumlara maruz kalmamak için aylık gelirinize göre harcama yapmanız da büyük yarar var.

Son paragrafta insanlar niçin kredi kartı kullanır ? dersek taksitli alışverişlerden, bir ay borcun geç ödenmesinden ve banka tarafından sağlanan puanlar sebebiyle kredi kartı daha çok tercih edilmektedir.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Limiti Neden Yükselmiyor ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*