Garanti Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir ?

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu niçin reddedilir ? Bu makalemizde bankalara başvuru yapan müşterilerin neden ret cevabı aldığı hususunda geniş kapsamlı bilgileri sizlerle paylaşmayı hedefliyoruz. İlk olarak kredi kartı kullanıma son yıllarda hızlı bir şekilde yükseldi. İnsanlar artık alışverişlerinde kredi kartı üzerinden borçlanma yaparken, bu borç bankalar tarafından sağlanıyor. Kredi kartı başvurusu yapıp da olumsuz sonuçlanan müşteriler için yapması gereken adımları bu yazınızda ele alacağınız. Öncelikle kredi kartı başvurusu yapan kişinin başvuru şartlarını sağlaması gerektiğini söylemekte fayda var. Peki başvuru şartları nedir ? Gelin, detaylara bakalım.

Bankalar birliği tarafından belirlenen ve kanunla sabit şekilde hayata geçirilen şartlar şu şekildedir. Öncelikle başvuru yapan kişinin 18 yaşını tamamlamış olması gerekiyor. 18 yaşını tamamlanamayan gençler için de aile bireylerinin onayları ile ek kart talebinde bulunabilirler. Fakat asıl kart sahibi olabilmek için ilk şart 18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor. 18 yaşını tamamlayan her genç kredi kartı başvurusunda bulunamaz. Bu şartlardan bir tanesidir. Diğer şart ise kredi notunun yüksek olmasıdır. Peki kredi notu nedir ? Bankalar arası kurulan sistem ile müşterinin borcunu ödeyip ödeyemeyeceğini dair verilen skor puanıdır. En yüksek 1700 ile 1900 arasında olan puanda müşteri başvuru yaparsa kart sonucu olumlu çıkar yine konumuzun en altında notların ne anlama geldiğini paylaşacağız.

En son şart da kişinin gelirini beyan edeceği bir evraktır. Bu bir maaş bordrosu ya da kira gelir beyanı ile ilgili evrak olabilir. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde banka yetkilisine teslim etmesi halinde kredi kartı başvurusu olumlu sonuçlanabilir. Fakat olumsuz sonuçlanma nedeninin bir tanesi de kredi notunu düşük olması ya da kişinin hiçbir yerde çalışmıyor olmasın dan kaynaklıdır.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Limiti Düşürme 2023

Bir kişinin kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlanırsa, kişinin kredi notunu düşük olması ve gelirini beyan edeceği evrağının olmaması anlamına gelmektedir. Genellikle 18 yaşını tamamlamış kişileri de bu başvuru yaptığını düşünürsek bu iki şartın olumsuz net incelenmesinde önemli etken olduğunu söyleyebiliriz.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*