Reklam
Soru ve Cevaplar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı 2023

Ev hanımlarına kredi kartı verilir mi ? Kredi kartı isteyen ev hanımlarının hangi yol izleyeceği hususunda bilgileri konumuz içerisinde bulabilirsiniz. Öncelikle bir kişinin kredi kartı alabilmesi için öncelikle gelirinin olması veya bir yerde çalışıyor olması gerekmektedir. Bunlar dışında direk olarak kredi kartı alınması imkansızdır. Farklı olarak gençler için buradaki yazdığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bunlar dışında anne ve baba izniyle ek kredi kartı çıkarttırabiliyor. Dilerseniz daha fazla detaylandırarak ev hanımları için kredi kartı çıkartma yöntemleri anlatmaya başlayalım.

Ev hanımları kredi kartı ihtiyacı her geçen gün artıyor. İhtiyaç listesi çoğaldıkça kredi kartının yararlarından faydalanmak isteyen pek çok kişi kartı kullanmak istiyor. Bu isteyenlerin başında ev hanımları geliyor. Hanımlar gündelik ihtiyaçları için kartının avantajları tercih ediyor. Bunun yanında taksit gibi olumlu yönlerini de kullanmaktan çekinmiyorlar. Peki ev hanımın geliri yoksa kart alabilir mi ? Kart alabilmek için bazı şartların olması gerekiyor. Bu şartların başında kişinin aylık gelirinin olması veya maaşlı olarak bir yerde çalışıyor olması gereklidir. Hiçbir geliri yoksa kart alabilir mi ? Aslına bakarsanız internet ortamında bu konuyla ilgili pek çok yalan yanlış bilgi dolaşmaktadır. Gerçek anlamda araştırarak merak ettiğiniz noktaları burada sizlerle paylaşacağız. İlk aşama olarak genel kurallardan bahsedelim. Banka kart başvurusu yapan müşterilerinden şu bilgileri istemektedir. Genel şartlar böyle olsa da detaylı olarak başvuru aşamaları anlatmaya başlayalım.

Klasik başvuru şartları

Yaş: Başvuru sahibinin yaşı en az 18 olmalıdır.

İstihdam: Kredi kartlarına hem maaşlı hem de serbest meslek sahibi olanlar başvurabilir.

Gelir: Başvuru sahibinin en az aylık maaşı olması gerekir.

Kredi Geçmişi: Kredi kartı alabilmek için başvuru sahibinin temiz bir kredi kaydına sahip olması gerekir. (Kredi notu)

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartının Asgarisinden Fazla Ödemek

İlk aşamada başvuru

Ev hanımlarının ilk aşamada aylık gelirli olan ve olmayan olarak iki bölümde incelemeniz gerekiyor. Geliri olan ev hanımı emekli olabileceği gibi aylık olarak kira geliri de olabilir. Böylece başvuru esnasında istenilecek olan gelir beyanını kolayca gösterebilir. Fakat geliri olmayan ev hanımı için eşinin onayı ile bankası tarafından ek kredi kartı çıkarttırabilir. Eğer ki böyle bir durumu yoksa kart alması biraz zorlaşacaktır. Kontrol etmek için hangi bankanın kartını istiyorsanız o bankanın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucuna göre de banka üzerinden gerekli adımları gerçekleştirebilirsiniz.

Onay süreci ve diğer kontroller

Banka tarafından onay süreci ortalama 1 ile 2 hafta arasında değişmektedir. Bankadan onay geldikten sonra banka şubesine giderek gerekli evrakları imzalamanız gerekiyor. Evrakları imzaladıktan sonra banka merkezine onaya gitmektedir. Onay işlemi ve kartın basılması aynı zamanda başlayarak ortalama 2 ile 3 hafta içerisinde banka şubesine kredi kartı gelmektedir. Kart geldikten sonra şube tarafından aranarak kartı şubeden almanız gerekmektedir.

Kısaca ev hanımlarının merak ettiği kredi kartıyla ilgili sorulara yanıtlar aramaya çalıştık. Bilgi notu olarak şu detayları paylaşabilirsiniz. Eğer kişinin hiçbir geliri yoksa eşinin kartına ait ek kart çıkartılabilir. Fakat bu durumda müsait değilse, kredi kartı çıkartması için bir gelire sahip olması gerekmektedir. Bunlar emeklilik, eşinden kalan aylık, 65 yaş aylığı, bir işletme sahibi olması veya bir kira gelirinin olması gereklidir. Bu şartlarda ev hanımlarına kart çıkartabilir. Bunun dışında bankanın geliri olmayan kişiye kredi kartı vermesi imkansızdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu