Bankalar Neden Kredi Kartı Vermiyor ?

Günümüzde artık kolay ve internetten alış veriş artık kredi kart kullanımı oldukça fazla artmış bulunmaktadır. Sizlerde bankalar neden kredi kartı vermiyor diyorsanız ve alışveriş rahatlığını sizde oturduğunuz yerden yaşamak istiyorsanız o zaman hemen bir kredi kartları sahibi olmanız gerekmektedir. Peşin fiyatına taksitle satılan ürünlerde kullanıcılara çok cazip gelmekte ve taksit avantajı sağlamaktadır.
Kredi kartı almak için öncelikle belirli şartları sağlamak ve yerine getirmiş olmak gerekmektedir. Bazı kriterlere sahip olmanız gerekiyor ki bankalar sizlere kredi kartı kullanma imkanı sağlasın. Biz de bu yazımızda sizlere neden kredi kartı çıkmaz, bankalar neden kredi kartı vermiyor, kredi kartı başvurusu neden onaylanmaz,  gibi soruların yanıtını bu yazımızda sizlere aktaracağız.

Kredi Kartı Almak İçin Şartlar Nelerdir ?

Kredi kartı alma şartları olarak gerekenleri kısaca olarak sizlere aktaracağız.

  • 18 yaşı doldurmuş olmak veya bu yaşın üstünde olmak
  • Kart başvurusu yapacak olan bireylerin kredi kartı sözleşmesini imzalaması
  • Kredi notunun bankanın değerlendirmesine göre riskli seviyede yer almaması
  • Yüksek limitli kredi kartı taleplerinde istenmesi durumunda gelir belgesi verilebilmesi.

Öncelikle yapmanız gereken işlem olarak bankaya telefon aracılığı ile veya bankaya giderek kredi kartı başvuru formu doldurmaz ve bilgilerini eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Daha sonra başvuru yaptıktan sonra bir müddet bekleyerek bankanın sizlerin sicilinizi incelemesi ve adınıza herhangi bir borç olmaması halinde sizlere onay verilecektir.

Neden Kredi Kartı Alamıyorum ?

Sizlere yukarı da anlattığım şekilde herhangi bir sorun yok ise kredi kartı başvurunuz onaylanması gerekmektedir. Sizler de neden kredi kartı alamıyorum diyorsanız  sorularınızın yanıtınız sizlere vereceğiz. Daha önce kullandığınız kredi kartı borcunuz ve bankaya herhangi bir ödenmemiş bir borcunu var ise bankalar bu konuda öncelikle olarak borcunuzun kapatılmasını isteyecektir. Daha önceki borçlarınızı ve vergi borçlarınızı kapatarak tekrar başvuru yapmanız gerekmektedir. Bankaların kredi kartı vermesi için siciliniz temiz ve daha önce herhangi bir bankaya borcunuzun olmaması gerekmektedir. Sizler de bu konuda daha dikkatli olarak kredi kartı alma yöntemleri ile ilgili daha avantajları durumda sayılırsınız. Kredi kartı alacağınız bankanın müşteri temsilleri ile görüşme yaparak sizlere kredi kartı vermesinde ikna edebilir ve sizler de artık kredi kartı kullanabilirsiniz.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Faizleri Neden Yükseldi ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*