18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

18 yaş altı kredi kartı veren bankaların listesini konumuzun üzerinden inceleyebilirsiniz. Öncelikle 18 yaşını doldurmamış yani kanun gereğince reşit sayılmayan kişilerin asıl kredi kartı almaları yasaktır. Burada paylaştığımız bilgiler ebeveynler onayı alınarak verilen ek kart tipleridir. Hiç bir banka 18 yaş altı kişileri asıl kredi kartı vermez. Çünkü yasa gereğince bu yasaktır. Kredi kartı alabilmenin şartları arasında 18 yaşına girmiş olmak gerekmektedir.

18 yaşına girdim kredi kartı alabilir miyim ?

18 yaşına giren her kişi kredi kartı almaya hak kazanmaz. Bankalar tarafından istenen şartlardan sadece 1 tanesi yerine getirilmiş olur. Bu durumda istenen şartlara kısaca değinmek gerekirse; ilk olarak T.C. vatandaşı olmak gerekmektedir. Daha sonra 18 yaşını girmiş olmak gereklidir.

Bir yerde çalışıyor olmak ve gelir beyan etmek gerekmektedir. Yani hiç bir geliri olmayan kişilere bankalar tarafından kredi kartı verilmez. Kişinin kart alabilmesi için sabit işinin olması gerekmektedir.

18 yaşından altı kredi kartı kullanabilir mi ?

18 yaş altında olan kişilere asıl kredi kartı verilmez. Fakat anne veya baba onayı ise asıl kredi kartına bağlı ek kart verilmektedir. Bu da kredi kartı yerine geçmektedir. Limiti asıl karta göre düşük olabilir. Örneğin 5 bin TL asıl kredi kartı limiti olurken, ek kartın da limit bin TL’ye kadar tanımlanabilir. Limit sorunu yoksa, 18 yaş altı kişiler için ek kart tercih edebilirler. Fakat yüksek limitli kart için 18 yaşına girmiş olmak ve gelir beyanı vermek gerekmektedir.

Kişinin sabit işinin ya da gelirinin olması kredi kartının limitinin belirlenmesinde en büyük etkendir. Bu nedenle limit arttırması ve belirlenmesi bu esasa göre yapılmaktadır. Ziyaretçilerimiz gelen sorular üzeriden devam edelim.

18 yaş altı kredi kartı alabilir mi ? 18 yaşından küçüklere kredi kartı veriliyor mu ? Alabilir. Anne veya baba onayı ile ek kart alabilir. Limiti düşük olmamakla birlikte kredi kartına yerine kullanabilir. 18 yaşından sonra kredi kartı alabilir miyim ? 18 yaşına girince kart alabilmek kişinin bir gelirinin olması ya da sabit işinin olması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir  Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

18 yaş altı kredi kartı nasıl alınır ?

Anne veya babanın kredi kartının olması gerekiyor. Bu şart dahilinde PTT, Ziraat, Garanti, Halkbank, Akbank, Vakıfbank, İş Bankası, TEB veya Yapı Kredi bankaları fark etmeksizin alabilir. 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar liste halinde bu başlığımızda inceleyeceğiz.

  1. Genç Kart (Ziraat)
  2. Genç (Garanti)
  3. Genç Hesap (Akbank)
  4. Halkbank
  5. Vakıfbank
  6. Yapı Kredi

Yukarı da ki bankaları liste halinde sunduktan sonra, nasıl ek kart başvuru yapacağı hususunda bilgiler paylaşmaya devam edelim. Öncelikle anne veya baba bankasıyla irtibata geçerek, ek kart çıkartmak istediğini belirtmek istemesi gerekmektedir. Fakat bu isteğin yerine gelmesi kart sahibinin borcunu zamanında ödemiş olması, kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Ancak bu şartlar dahilinde ek kart talebi olumlu sonuçlanabilir.

18 yaş altı kişiler için en iyi kredi kart tavsiyeleri

18 yaşının altında olan müşteri için kredi kartı tavsiyeleri bu başlığımız altında inceleyeceğiz. Ek kartların yanında sunulan avantajları bu listemize göre düzenledik. Listemizin en başına genç kart markasıyla Ziraat Bankasını alıyoruz. Sadece ek kart özelliği olmayıp, bir çok asıl kredi kartı özelliklerini taşımaktadır. İl ve ilçelerde ATM’si olduğundan Ziraat Bankası bu işte en iyilerden bir tanesidir.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*